Smarkiai atšalus orams klausimas „Kuo patepti veidą?“ turbūt tampa aktualesnis net nei „Ką apsirengti?“ (jei kyla ir toks klausimas, siūlyčiau megztinį ir kailinius 😉). Trumpas mano atsakymas būtų – tepkite tuo, kuo tepėte iki šiol, tik daugiau, jei dirbate patalpose, į darbą važiuojate automobiliu ir lauke praleidžiate nedaug laiko. Jei šaltame ore tenka būti ilgiau – tuomet jau verta apsirūpinti papildoma apsauga – riebiu maitinamuoju kremu, kurį patariama tepti apie 20-30 min. prieš išeinant į lauką. Tačiau net ir šiuo atveju neverta pamiršti įprastai naudojamo kremo (drėkinamojo, skaistinamojo, skirto aknei ar raustančiai odai – tokio, kurį parinko kosmetologas jūsų odos problemai spręsti) ir pasitepti juo atsikėlus ryte ir nusiplovus veidą. O tada jau prieš išeinant užsitepti riebesnį kremą. Nebijokite sluoksniuoti – veido kremo, kaip ir drabužių sluoksniai geriau apsaugos nuo šalčio 😉. Pagrindinė sluoksniavimo taisyklė – riebesnis kremas tepamas ant viršaus.

Dar vienas patarimas veido priežiūrai ryte – drąsiai naudokite makiažo pagrindą, jis padės apsaugoti jūsų odą nuo šalčio ir vėjo. Jei reikia, tam tikrose veido zonose, kuriose makiažo pagrindas dienos eigoje linkęs nusivalyti (ant nosies, žandų, aplink lūpas), tepkite jį kelis kartus.

Pagrindinis patarimas vakarui – panaudokite drėkinamąjį kremą kaip kaukę: nusiplovusios veidą, pasitepusios įprastu serumu, patepkite veidą įprastu drėkinamuoju kremu tik neįprastai storu (iš tiesų, tiesiog šiek tiek storesniu) sluoksniu. Taip jis tarnaus kaip kaukė ir padės jūsų odai per naktį atkurti dienos metu prarastą drėgmės pusiausvyrą. Veidą nusiplaukite tik ryte.

Nepamirškite ir kūno odai skirti ypatingą dėmesį šaltuoju metų laiku. Turbūt pastebėjote, kad kai šildymo sezonas pačiame įkarštyje, išsausėja ne tik veido, bet ir kūno oda, ypač, jei dažnai prausiatės po dušu. Stipriai atšalus orams ir išsausėjus patalpų orui, reikėtų nusiprausus gausiau pasitepti įprastu kūno kremu ar losjonu. Jei vis tiek jaučiate diskomfortą, odą niežti, peršti – nepatingėkite pasitepti dar kartą. Galite naudoti ir kūno aliejus, kurie padeda atkurti odos lipidinį barjerą ir neleidžia drėgmei išgaruoti, tik aliejais neturėtų piktnaudžiauti tos, kurių oda linkusi į bėrimus, kad dar labiau nesikimštų poros.

Dar viena priemonė, padedanti atkurti kūno odos drėgmę – Negyvosios jūros druskos vonios. Jos labai efektyviai grąžina drėgmės pusiausvyrą, jei laikotės kelių paprastų taisyklių:

  • Darykitės persotinto tirpalo vonią – druskos turi būti daug, tiek, kad visa negalėtų ištirpti (pvz., 400 g įprasto dydžio voniai).
  • Nesimaudykite vonioje ilgiau 15-20 min.
  • Išsimaudžiusios vonioje nusiprauskite po dušu, kad nuplautumėte nuo kūno druskos likučius.
  • Gausiai patepkite kūną drėkinamuoju kremu, losjonu ar aliejumi.