Beauty

Dažnai klientės prašo pasakyti, ką ir kokia tvarka jos turi tepti ant veido, klausia, ar būtina naudoti toniką, ir kam jis reikalingas, kas geriau – pienelis ar micelinis vanduo, ar būtinai reikia teptis kremą, jei naudoja serumą ir t.t. Kadangi daug kam kyla panašūs klausimai, sudariau universalų kasdienės veido priežiūros paruoštuką, kurį galite individualizuoti su savo kosmetologe.

RYTE

  1. Veido valymas pieneliu ar miceliniu vandeniu.
  2. Tonizavimas (nebūtinas).
  3. Serumas (nebūtinas).
  4. Paakių kremas.
  5. Veido kremas.
  6. Kremas su SPF.
  7. Makiažo pagrindas (jei naudojate), po 5-10 min, kai kremas susigeria.

VAKARE

  1. Veido valymas pieneliu ar miceliniu vandeniu.
  2. Tonizavimas (nebūtinas).
  3. Serumas (nebūtinas).
  4. Paakių kremas.
  5. Veido kremas.

Taigi, iš esmės ryte ir vakare veido priežiūros etapai tie patys, gali skirtis tik naudojamos priemonės. O dabar smulkiau iš eilės:

Veido valymas yra atskira tema, ir apie jį verta pakalbėti išsamiau, bet šįkart trumpai. Pienelis, prausiklis ar micelinis vanduo – ne taip jau ir svarbu, svarbiausia išsirinkti priemonę, kuri jums patiktų, tiktų jūsų odai, jos nedirgintų ir švariai ją išvalytų. Tekstūra, kvapas, net indelio spalva, mano manymu, irgi turi reikšmę – juk šį ritualą atliekam du kartus per dieną, ir jis turi būti malonus 😊.

Tonizavimas. Kolegijoje mus mokė, kad tonikas reikalingas makiažo likučiams pašalinti ir veido pH po sąlyčio su vandeniu atstatyti. Ir liepė naudoti kiekvienąkart nuplovus veidą vandeniu. Taip ir darau. Savo kabinete. Namuose toniko neturiu ir nenaudoju. Neprigijo man šis produktas, nepastebėjau jo naudos. Tad jei turite, naudojate ir jums patinka, galite naudoti ir toliau, o jei iki šiol nesupratot, kam tas tonikas reikalingas, drąsiai galite jį mesti iš galvos ir iš vonios.

Serumas. O tai jau labai individualus reikalas. Visų pirma, serumas serumui nelygu, o antra, jis turi būti naudojamas pagal odos problemą, tad šiuo atveju siūlau pasitarti su savo kosmetologe. Serumas nuo kremo skiriasi didesne veikliųjų medžiagų koncentracija ir konsistencija. Jis turėtų būti tepamas prieš kremą, bet būna gana tirštos konsistencijos serumų, ant kurių tepti kremo nebūtina. Tokiu atveju, serumą galite naudoti vietoj kremo. Patikrinti labai paprasta – jei susigėrus serumui jums netempia odos, jaučiatės komfortabiliai, kremo galite nesitepti. Jei odą tempia, kremas ant viršaus būtinas.

Manau, serumas yra daugiau prabangos, nei kasdienės būtinybės dalykas. Jei galite sau leisti ir jaučiat poreikį, patariu naudoti. Aš naudoju.

Paakių kremas – produktas sulaukiantis daugiausiai diskusijų. Dabar dažnai ir iš klienčių, ir viešojoje erdvėje girdžiu, kad paakių kremas yra tik reklaminis gamintojų triukas, o iš tiesų visam veidui užtenka vieno kremo, kuris, jei tinka veidui, tiks ir paakiams. Šiuo atveju aš palaikau kitą pusę, tvirtinančią, kad paakių kremas būtinas. Ir man labai patinka Šveicarijoje gyvenančios gydytojos kosmetologės Tiinos Orasmae Meder argumentai: „akių srityje oda plona, ir jos pralaidumas didesnis, nei kaktos ar skruostų srityje. Ląstelėse čia purios, daug kraujagyslių, todėl dažnai atsiranda mėlynių ir patinimų. Todėl reikia atskirų priemonių – ne tokių tirštų ir riebių, turinčių mažiau lipidų. Be to, svarbu naudoti preparatus su kraujagysles stiprinančiomis sudedamosiomis dalimis. Dauguma moterų, kurios atskirai nesirūpina paakių sritimi, sulaukusios 40 turi tose vietose ryškias raukšles.“ Šitą aš jums galiu patvirtint iš savo karčios patirties, nes iki 40 irgi nenaudojau paakių kremo, tad dabar turiu du (na, jei atvirai, tris) ir dar kabinete procedūras tenka darytis ☹

Žodžiu, prižiūrėkite akių sritį dabar, kad paskui gailėtis nereikėtų.

Veido kremas – visiškai individualus dalykas, parenkamas pagal odos tipą ir problemą (nors mano klientės atkakliai renkasi pagal kvapą). Na, ir, žinoma, pagal kainos ir kokybės santykį. Brangiausias kremas nebūtinai bus pats geriausias. Bet pigiausiu irgi nesiūlau susigundyti. Kremai skiriasi ne tik veikliųjų medžiagų sudėtimi, bet ir baze, pagrindu, į kurį veikliąsias medžiagas sudeda. O geros bazės nebūna labia pigios.

Bendra renkantis kremą, tai, kad ryte kremas turi teikti mūsų odai apsaugą nuo žalingų išorės veiksnių, o vakare padėti odai regeneruoti, atsinaujinti, todėl ryte paprastai naudojami drėkinamieji ar maitinamieji, o vakare priešraukšliniai, senėjimą stabdantys kremai.

Kremas su SPF – atskira tema, mums aktualesnė vasarą. Manau, kai kurios kolegės perspaudžia sakydamos, kad Lietuvoj lapkritį reikia kremo su 25-30SPF. Saulėtą sniegingą žiemos savaitgalį – taip, bet lapkritį, gruodį…na, iš kur pas mus ta saulė? Jei ir išlenda kartkartėm, labai abejoju, ar spėja kokią žalą padaryti.

Makiažo pagrindas. Tikslas – ne tik maskuoti, bet ir saugoti. Dabartiniai makiažo pagrindai ar skystos pudros porų nekemša, svarbu vakare gerai nusiplauti.

Na, ir mano nepaminėti – šveitiklis ir kaukė. Abu rekomenduoju naudoti kartą per savaitę. Šveitiklį būtinai, kaukę – ne. Išimtis dėl šveitiklio – jei naudojate prausiklį su rūgštimis, šveitiklio gali ir nereikėti, nes jūsų odą pamažu kasdien šveis prausiklio rūgštys.

Primygtinai patariu nenaudoti šveitiklių su abrazyvinėmis dalelėmis – nuo jų plečiasi kapiliarai ir suardomas apsauginis odos barjeras. Rinkitės švelnius, biologinius, fermentinius šveitiklius arba rūgštinius prausiklius. Ir, be abejo, pasitarkit su savo kosmetologe 😉.