Beauty

Kadangi pastaruoju metu padažnėjo Jūsų klausimai apie namines veido priežiūros priemones, dalinuosi prieinamesniais ir, mano nuomone, pakankamai vertingais naminių kaukių receptais.

Jei norite sudrėkinti odą, naudokite agurką, natūralų jogurtą, grietinę; jei pamaitinti – tinka medus, aliejus, avokadas, bananas. Riebiai odai galite naudoti kiaušinio baltymo ir citrinos kaukes, raustančiai – banana minkštimo su grietine. Jei norite išgauti priešraukšlinį efektą, įmaišykite į kaukę ciberžolės.

Kaukių receptai

Avokadas su medum – drėkina, maitina, suteikia švelnumo. Vieną avokadą reikėtų sutrinti su  2 arbatiniais šaukšteliais medaus. Laikykite 10 -15 min.

Avokadas su alyvuogių aliejum – maitina, atkuria odos apsauginį barjerą. Vieną trintą avokadą sumaišykite su šaukšteliu aliejaus. Laikykite apie 15 min.

Ciberžolė, jogurtas, medus – drėkina, maitina, stabdo senėjimą, veikia priešuždegimiškai. 3 arbatiniai šaukšteliai natūralaus jogurto,  2 arbatiniai šaukšteliai ciberžolės, 1 arbatinis šaukštelis medaus. Laikykite 15 – 20 min.

Natūralus jogurtas (arba grietinė) ir medus – drėkina, maitina. 3 šaukštelius jogurto (arba 2 šaukštus grietinės) sumaišykite su 2 šaukšteliais medaus. Laikykite 15-20 min.

Grietinė – drėkina, maitina. 3 šaukštus grietinės laikykite apie 15-20 min.

Agurkas su grietine – drėkina ir maitina. 3–4 valgomuosius šaukštus tarkuoto agurko sumaišykite su 2 valgomaisiais šaukštais grietinės. Laikykite 15 – 20 min.

Agurkas – drėkina, skaistina odą. 5 šaukštus tarkuoto agurko laikykite apie 15-20 min.

Bananas  su grietine – tinka jautriai, raudonuojančiai odai, atkuria apsauginį odos barjerą. Vieną nedidelį bananą sutrinkite su 1 šaukštu grietinės. Laikykite 15 min.

Kiaušinio baltymas su citrinom – valanti, tinka spuoguotai, riebiai odai.  Išspauskite pusės citrinos sultis ir išplakite jas su vieno kiaušinio baltymu. Laikykite 10–15 min. Galima tepti keliais sluoksniais. Antrą sluoksnį reikėtų užtepti po 5 min.

Kiaušinio trynys su aliejum – sausai, šerpetojančiai odai. Tepama sluoksniais – iš pradžių tepamas aliejus, tada ant viršaus užtepamas išplaktas kiaušinio trynys. Laikoma 15-20 min.

Kaukes tepkitės 1-2 kartus per savaitę. Jei užtepus kaukę odą graužia, dilgčioja, kaukę tučtuojau nuplaukite.