Kadangi pastaruoju metu padažnėjo Jūsų klausimai apie namines veido priežiūros priemones, dalinuosi prieinamesniais ir, mano nuomone, pakankamai vertingais naminių kaukių receptais.

Jei norite sudrėkinti odą, naudokite agurką, natūralų jogurtą, grietinę; jei pamaitinti – tinka medus, aliejus, avokadas, bananas. Riebiai odai galite naudoti kiaušinio baltymo ir citrinos kaukes, raustančiai – banana minkštimo su grietine. Jei norite išgauti priešraukšlinį efektą, įmaišykite į kaukę ciberžolės.

Kaukių receptai

Avokadas su medum – drėkina, maitina, suteikia švelnumo. Vieną avokadą reikėtų sutrinti su  2 arbatiniais šaukšteliais medaus. Laikykite 10 -15 min.

Avokadas su alyvuogių aliejum – maitina, atkuria odos apsauginį barjerą. Vieną trintą avokadą sumaišykite su šaukšteliu aliejaus. Laikykite apie 15 min.

Ciberžolė, jogurtas, medus – drėkina, maitina, stabdo senėjimą, veikia priešuždegimiškai. 3 arbatiniai šaukšteliai natūralaus jogurto,  2 arbatiniai šaukšteliai ciberžolės, 1 arbatinis šaukštelis medaus. Laikykite 15 – 20 min.

Natūralus jogurtas (arba grietinė) ir medus – drėkina, maitina. 3 šaukštelius jogurto (arba 2 šaukštus grietinės) sumaišykite su 2 šaukšteliais medaus. Laikykite 15-20 min.

Grietinė – drėkina, maitina. 3 šaukštus grietinės laikykite apie 15-20 min.

Agurkas su grietine – drėkina ir maitina. 3–4 valgomuosius šaukštus tarkuoto agurko sumaišykite su 2 valgomaisiais šaukštais grietinės. Laikykite 15 – 20 min.

Agurkas – drėkina, skaistina odą. 5 šaukštus tarkuoto agurko laikykite apie 15-20 min.

Bananas  su grietine – tinka jautriai, raudonuojančiai odai, atkuria apsauginį odos barjerą. Vieną nedidelį bananą sutrinkite su 1 šaukštu grietinės. Laikykite 15 min.

Kiaušinio baltymas su citrinom – valanti, tinka spuoguotai, riebiai odai.  Išspauskite pusės citrinos sultis ir išplakite jas su vieno kiaušinio baltymu. Laikykite 10–15 min. Galima tepti keliais sluoksniais. Antrą sluoksnį reikėtų užtepti po 5 min.

Kiaušinio trynys su aliejum – sausai, šerpetojančiai odai. Tepama sluoksniais – iš pradžių tepamas aliejus, tada ant viršaus užtepamas išplaktas kiaušinio trynys. Laikoma 15-20 min.

Kaukes tepkitės 1-2 kartus per savaitę. Jei užtepus kaukę odą graužia, dilgčioja, kaukę tučtuojau nuplaukite.